• Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • 0212 545 23 00, 0531 020 20 20

Kürtajdan önce ve sonra

Kürtajdan önce ve sonra

Kürtaj Öncesi

Muayenehanelerde kürtaj yapan hekimlerin bir kısmı web siteleri üzerinde, kürtaj öncesi pıhtılaşma bozukluğu var mı diye kan testleri yapılması gerektiğini yazmıştır. Ancak muayenehanelerinde kürtaj öncesi bu kan testlerini yapmadıklarını biliyoruz. Ayrıca küçük gebeliklerin dahi muayenehane ortamında yapılması sakıncalıdır.

Kürtaj işlemi kanamalı bir operasyon olup, hastada pıhtılaşma bozukluğu şüphesi bu işlemden önce araştırılmalı ve gerekirse testler yapılarak özel durumlarda önlemler alınarak kürtaj işlemi yapılmalıdır.

kürtaj hekiminiz kan grubu tam kan sayımı, kanama pıhtılaşma zamanı veya INR gibi testleri işlem öncesi yapacaktır.

 

Kürtaj Sonrası

Doktorunuzun önerdiği antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlarınızı mutlaka kullanın!

Eğer eşinizle kan uyuşmazlığınız varsa (Rh uyuşmazlığı), kürtajdan sonra ilk 72 saatte ‘anti- D Ig’ bilinen adıyla rho-gam uyuşmazlık iğnesi vurulmalısınız!

Az miktarda hafif pembemsi renkte kanamalarınız olabilir. Bazen bu kanamalar pıhtı da içerebilir. Ama merak etmeyin bu normal bir durumdur. Eğer kanama miktarınız çok fazla ise vakit geçirmeden doktorunuza ulaşınız.

ABACIOĞLU

lazerilevajinalestetik.com

guvenlikurtaj.net

kurtajucretleri.com